Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Melontaturvallisuusohjeen käännös ja Tukesin infopaketti vuokraajalle

Lisätty 08.10.2020

Melontakouluttajat ovat päivittäneet Melontaturvallisuusohjeen englanninkielisen version. Päivitetty versio löytyy tästä sekä jäsenten pilvipalvelimelta.

Tukesin infopakettiin on koottu urheilu-, liikunta- ja harrastevälineiden vuokraamista koskevia turvallisuusvaatimuksia. Vaatimukset koskevat esimerkiksi maastopyörien, retkeilyvarusteiden, trampoliinien, paljujen, SUP-lautojen ja kajakkien vuokraamista. Tämän infopaketin tarkoituksena on auttaa vuokralleantajia varmistamaan, että vuokraus on asiakkaalle turvallista. Myös tämä ohje löytyy jäsenten palvelimelta.

Melontaturvallisuusohjeen käännös ja Tukesin infopaketti vuokraajalle